Osteopatia przystosowuje ciało kobiety do zachodzących zmian

Przewiń w dół

Leczenie osteopatyczne wpływa na złagodzenie lub eliminację dolegliwości i poprawę samopoczucia. Z uwagi na możliwość istnienia wielu przyczyn powodujących dolegliwości, terapia ma charakter kompleksowy, uwzględniający wszystkie aspekty.

Stosowane techniki osteopatyczne wywierają wpływ nie tylko na układ ruchu ciała kobiety ale także układ nerwowy, krążenia, trzewny i hormonalny co powoduje, że leczenie jest efektywniejsze.

1DSC_5547
1DSC_5554

W czasie ciąży w organiźmie kobiety zachodzi szereg zmian, które mają na celu zapewnienie prawidłowego rozwoju dziecka oraz jak najlepsze przygotowanie do porodu. Gospodarka hormonalna zostaje zaburzona a ciało kobiety dostosowuje się do rozwijającego się w macicy dziecka. W związku z przyrostem masy ciała dochodzi do przesunięcia środka ciężkości, co skutkuje pogłębieniem naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Układ kostny, w szczególności miednica i klatka piersiowa, zwiększają wymiary a narządy wewnętrzne zmieniają swoje położenie. W wyniku zwiększonej elastyczności tkanki łącznej (na skutek działania hormonów) stawy charakteryzują się znacznie większą ruchomością i stają się bardziej podatne na obciążenia zewnętrzne.

Leczenie osteopatyczne
Zachodzącym zmianom mogą towarzyszyć takie dolegliwości jak:
Indywidualnie dobierane techniki są nieinwazyjne i bezbolesne.
Leczenie osteopatyczne pozwala na przystosowanie ciała kobiety do zachodzących zmian, co wpływa na złagodzenie lub eliminację dolegliwości i poprawę samopoczucia. Z uwagi na możliwość istnienia wielu przyczyn powodujących dolegliwości, terapia ma charakter kompleksowy, uwzględniający wszystkie aspekty.

Stosowane techniki osteopatyczne wywierają wpływ nie tylko na układ ruchu ciała kobiety ale także układ nerwowy, krążenia, trzewny i hormonalny co powoduje, że leczenie jest efektywniejsze.
img-ginekologia-5