Osteo center logo

Czym jest osteopatia?

Osteopatia leczy
całego człowieka
- nie tylko objawy.

Osteopatia to filozofia leczenia oparta na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, wszystkich gałęzi medycyny, a także szeregu własnych zasad.

To zabiegi manualne, nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne.

Dzięki holistycznemu podejściu pomaga odnaleźć przyczynę problemu a nie tylko jej skutki i symptomy.

Stymuluje naturalne zdolności organizmu do wychodzenia z choroby czy urazu.

Pomaga odzyskać zdrowie bez leków czy operacji.

Osteopatia

Metoda diagnozowania
i leczenia manualnego.

Osteopatia postrzega ciało człowieka jako całość, nie skupia się na konkretnym schorzeniu, stara się pomóc organizmowi przywrócić równowagę i wzbudzić w nim procesy samoleczenia.

Osteopatia uwzględnia wzajemne zależności między narządami i układami ludzkiego ciała, a także wpływ emocji, diety i innych czynników na nasz stan zdrowia.

Dzięki temu jest w stanie wyjaśnić, dlaczego stres może upośledzać proces gojenia tkanek lub jak ograniczenie ruchomości biodra może powodować ból kolana.

Osteopatia leczy
całego człowieka
- nie tylko objawy.

Osteopata pracuje manualnie nie tylko ze stawami czy mięśniami, ale także z powięzią, naczyniami, nerwami i narządami wewnętrznymi.

Dzięki przywróceniu prawidłowej mechaniki tkanek w danym obszarze możliwa jest poprawa funkcjonowania danego narządu lub układu.

Osteopatia może być stosowana u osób w każdym wieku, zarówno u dzieci, dorosłych jak i osób starszych. W zależności od wieku i stanu pacjenta oraz zgłaszanego problemu osteopata dostosowuje odpowiednie techniki leczenia.

Kiedy warto skorzystać z wizyty u osteopaty?

Rejestracja wizyty